Tegnap a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) Digitális Esélyegyenlőség konferenciáján adtam elő a közösségi hálózatokról. A prezentációt felraktam a slideshare-re is (ez az első prezim, amit magam tettem fel egy slide-megosztó oldalra - igaz, eddig rendszerint a prezik közzétételének feladatát meghagytam az adott konferencia szervezőinek).
A prezi inkább egyfajta jegyzet (kevés szöveg, sok kép - újabban ebben hiszek prezentáció készítés terén), a gondolati íve nagyjából a következő: a social network fogalma, mérete; a közösségi hálózatok jellege (vérségi, szerzett és állandóan velünk lévő közösségek); a Facebook és a Google közötti háború - erről itt már megírtam, ami elhangzott*; a közösségi oldal használók klaszterei idehaza (fontos, hogy ez VOV kutatás, tehát iWiW tagok körében készült); a cégek és a közösségi hálózatok, végül 1-1 példa a közösségi oldalak használatának világos és sötét oldalára. Az adatok az Ipsos Zrt. online kutatásából vannak, a diák részben elhangzottak az FMCG konferencián is október elején.
* a jövőben az online kutatáshoz kevésbé kötődő és általában az internettel, információs társadalommal foglalkozó posztjaimat a Netidők Blogtársaság blogján lehet majd olvasni (ami abból a szempontból jó hír, hogy az elmúlt hetekben három posztot is írtam oda, tehát rá vagyok kényszerítve, hogy rendszeresen aktív legyek és ne legyen az a hektikusság a bejegyzések sűrűségében, ami ezen a blogon is tapasztalható többnyire.)
FRISSÍTVE: időközben az NJSZT is kitette a saját oldalára a konferencia előadásokat (4. DE), köztük az enyémet. Nagyon profi módon külön a videót, ahol az előadás hallható és vele szinkron a diasort is, így a kettő egyszerre nézhető meg. Tisztára mintha ott lennénk.